فکه قربانگه اسماعیل هاست

میروم یک گوشه ای تا برای خودم خلوت کنم. میخواهم تنهای تنها باشم. کنار گودال، کنار شهدا. چفیه را مثله روسری روی چادر مشکیم انداختم. هنوز چشمانم تـَر نشدند. قرآن جیبیم را از داخل کیف بیرون می آورم، نیت می کنم و بسم الله می گویم ... این آیه میاید:

...قُلْ یُحْیِیهَا الَّذِی أَنشَأَهَا أَوَّلَ مَرَّ‌ةٍ ۖ وَهُوَ بِکُلِّ خَلْقٍ عَلِیمٌ الَّذِی جَعَلَ لَکُم مِّنَ الشَّجَرِ‌ الْأَخْضَرِ‌ نَارً‌ا فَإِذَا أَنتُم مِّنْهُ تُوقِدُونَ أَوَلَیْسَ الَّذِی خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْ‌ضَ بِقَادِرٍ‌ عَلَىٰ أَن یَخْلُقَ مِثْلَهُم ۚ بَلَىٰ وَهُوَ الْخَلَّاقُ الْعَلِیمُ إِنَّمَا أَمْرُ‌هُ إِذَا أَرَ‌ادَ شَیْئًا أَن یَقُولَ لَهُ کُن فَیَکُونُ فَسُبْحَانَ الَّذِی بِیَدِهِ مَلَکُوتُ کُلِّ شَیْءٍ وَإِلَیْهِ تُرْ‌جَعُونَ

... گفت: «چه کسی این استخوانها را زنده می‌کند در حالی که پوسیده است؟!» بگو: «همان کسی آن را زنده می‌کند که نخستین بار آن را آفرید؛ و او به هر مخلوقی داناست! همان کسی که برای شما از درخت سبز، آتش آفرید و شما بوسیله آن، آتش می‌افروزید!» آیا کسی که آسمانها و زمین را آفرید، نمی‌تواند همانند آنان [انسانهای خاک شده‌] را بیافریند؟! آری (می‌تواند)، و او آفریدگار داناست! فرمان او چنین است که هرگاه چیزی را اراده کند، تنها به آن می‌گوید: «موجود باش!»، آن نیز بی‌درنگ موجود می‌شود! پس منزّه است خداوندی که مالکیّت و حاکمیّت همه چیز در دست اوست؛ و شما را به سوی او بازمی‌گردانند! (سوره ی یس آیات 79 -83)

...اشک از چشمانم جاری می شود.

فکه - گودال قتلگاه - اسفند1391

نوشته های مرتبط با این پست:

اردوی راهیان نور جنوب91

پیشنهاد می کنم:

نقاش فقیر

آرزو دارم شیعه شوم

/ 3 نظر / 37 بازدید
پخموله بانو

سلام. من دوهقته پیش جمعه رفتم شلمچه. همش فکر میکردم دعام کردی و اجابت شده و روزی ام شده که برم. ممنون

مهدی

با سلام لطفا ما را نیز به پیوندهای خود اضافه کنید یا علی bookroom.ir