در طلب راه راست

از یافتِ خدا نورِ ایمان آید. نه به نور ایمان، یافتِ خدا آید؛ حلّاج گفت: «او که به نورِ ایمان خدا را جوید همچنان است که به نورِ ستاره خورشید را جوید»*

کتاب «در طلب راه راست» یادداشتهای یک خانمِ تازه مسلمان به اسم معصومه (دیانا) بیتی است.  توصیه می کنم به شما حتما این کتاب را بخوانید. مطمئنا شما هم از خواندن آن لذت خواهید برد. به نظر من تأملات این خانمِ مسلمانِ شیعه در زمینه ی اسلام و همچنین خاطرات ایشان از مسلمان شدنشان برای خیلی از ماها می تواند  مفید باشد.

 

این کتاب 180 صفحه و در کل شامل دو بخش است که حجم بیشتر مطالب آن در بخش دوم آن گنجانده شده است. نوشته ای که خواهید خواند از بخش دوم این کتاب، آیا مسلمان بودن خوب است؟ برای شما انتخاب نموده ام:

  • هدف از زندگی این نیست که همیشه آسوده خاطر باشی و راحت زندگی کنی. در پس هر مشکلی، دلیلی وجود دارد و در صورتی موفق خواهی بود که مشکلات را صبورانه تحمل کنی. مسلمان بودن خوب است، اگر چه گاهی همه آن را دوست ندارند یا از آن اشتباه برداشت می کنند. مسلمان بودن خوب است اگر چه دیگران با شما به مخالفت برخیزند. مسلمان بودن خوب است چون هدفی روشن در زندگی پیدا خواهی کرد.
  • وقتی مسلمان می شوی راهکارهای دقیقی برای چگونه زندگی کردن و چگونه خدا را پرستش کردن خواهی داشت و جایی برای شک و تردید باقی نمی ماند. وقتی مسلمان می شوی، به جای اینکه راهی پر پیچ و خم و گیج کننده در مقابل خود احساس کنی، خود را در مسیری مستقیم خواهی یافت. من از لحظه ای که مسلمان شدم هرگز به گذشته ام فکر نکرده ام و راجع به درستی انتخابم هرگز شک نکرده ام.
مشخصات کتاب: در طلب راه راست – تأملات یک تازه مسلمان/ نوشته: دیانا (معصومه) بیتی –مترجمین: مینا فلاح، ستاره صادقی محمدی، آذین سادات بصیر/ ناشر: پژوهشکده باقر العلوم(ع)

*خواجه عبدالله انصاری
مطالب مرتبط با این پست: حجاب از دیدگاه یک تازه مسلمان
/ 3 نظر / 49 بازدید
شکرانه

سلام متشکرم از لطف همیشگی شما. سال خوب و روشنی داشته باشید.

گل حجاب عطر عفاف

سلام ممنون کتاب بسیار خوبی معرفی کرده اید . ان شالله که بتوانیم و آن را بخوانیم

سندس در جست و جوی حقیقت

سلام هوران جان. ممنون بابت معرفی این کتاب. خیلی دوس دارم بخونمش، به نظرم اینجور کتابها یه جور هادی برای ما هم هستن و باعث تقویت عقایدمون میشه.[گل] اسم این کتاب رفت تو لیست کتابهایی که میخوام بخرمشون.