من حجابم را دوست دارم

در اردوی راهیان نور ِ جنوب با دوستان خوبی آشنا شدم. در آنجا بچه هایی را دیدم که شاید ظاهر مذهبی هم نداشتند، اما اعتقاداتشان قوی بود. مثلا، خود را ملزم می دانستند که حتما نمازشان را اول وقت بخوانند یا حتما هر شب قبل از خواب سوره ی واقعه بخوانند. بعضی هاشان به احترام شهدا و مکانی که با خون پاک شهیدان گلگون شده بود، به خواست خودشان، از ابتدا تا انتهای سفر چادر سر کردند یا اگر مانتویی بودند مقنعه هاشان را جلو کشیدند. حتی چند نفر را بعد از جنوب در دانشگاه دیدم که همچنان حجابشان را حفظ کرده اند.

یک بار از یکی از بچه هایی که آنجا مانتویی بود پرسیدم که بار چندمش است می آید جنوب؟ و او جواب داد: بار سوم. می گفت من هر بار که می آیم اینجا تازه خودم را پیدا می کنم. معتقد بود این شهدا هستند که ما را دعوت کرده اند و خودش را جزو کسانی می دانست که شهدا طلبیده بودندش.

اینها را گفتم تا بگویم شاید بعضی ها حجاب ظاهری نداشته باشند، اما حجاب در گفتار، حجاب در رفتار و حجاب در نگاه داشته باشند، که علاوه بر حجاب ظاهری رعایت آنها هم الزامی است و در قرآن کریم به آنها سفارش شده است.

حجاب در گفتار بر طبق قرآن کریم یعنی به گونه ای هوس انگیز سخن نگویید که بیماردلان بر شما طمع نمایند. (احزاب آیه 32)

حجاب در رفتار بر طبق قرآن کریم یعنی زنان با ایمان مراقب باشند جلوه گری و خودنمایی نکنند، طوری که سبب جلب توجه مردان نامحرم گردند. مثلا، طور خاصی راه نروند یا زینت و زیبایی هاشان را آشکار نکنند. (نور آیه 31 و احزاب آیه 59)

حجاب در نگاه که خداوند در قرآن کریم هم زنان و هم مردان را امر فرموده است که چشم های خود را از نگاه به نامحرم فروافکنند. (نور آیات 30 و 31)

و من از مادر آموختم که حجابم را رعایت کنم.

 من به عنوان یک دختر ایرانی و مسلمان به تمام زنان و دختران ِ نجیب، با ایمان، پاکدامن و با عفاف سرزمینم احترام می گذارم و به وجودشان افتخار می کنم.

21 تیر، روز ملی عفاف و حجاب بر تمام زنان و دختران ِ نجیب و با ایمان ِ مسلمان و غیر مسلمان ایرانی مبارک باد.

باز نشر: در حریم ریحانه و سایت افسران

/ 7 نظر / 94 بازدید
خاتون بانو

سلام خانوم. باهات موافقم در اینکه این حجاب ها همه شان لازم اند و البته بودن و نبودنشان لازم و ملزوم هم نیست. آدم های زیادی هستند که یکی اش رو دارند و یکی اش را ندارند. و البته اینکه ما آدمها قرار نیست روی هم قضاوت کنیم و قرار است هرکسی سرش به کار خودش باشد. خلاصه اینکه ظاهرا خیلی با هم موافقیم. [نیشخند]

ن.پ

متاسفانه بعضیا فک میکنن فقط باید تو پوششون حجاب داشته باشن.. بر شما هم مبارک :)

سودوکو

سلام؛ من اصلا از وجود چنین روزی خبر نداشتم! چرا 21 تیر ماه رو به این اسم نامگذاری کردن؟[سوال] حجاب مسئله مهمیه که فقط محدود به چادر و روسری نمیشه، بلکه حجاب فارغ از جنسیت باید تمام وجوه جسمی و روحی هر فرد رو شامل بشه.[گل]

سودوکو

سلام؛ مرسی از توضیحت، خیلی خوب و جامع بود[گل]

سودوکو

سلام؛[گل] دیدنش رو از دست نده! مجموعه مستند "فرقه های سری" یکی از معدود مستندات درجه یک، حرفه ای و با کیفیت، از شبکه مستند سیما. هرروز ساعت 18 و تکرار 23:15 و البته 7 صبح روز بعد هم[نیشخند]

گروه علمی فرهنگی آشنا( محمد حسن)

سلام طاعات و عباداتتون قبول درگاه خداوند ما را هم در دعاهایتان فراموش نفرمایید لینک دانلود یک سخنرانی بسیار عالی در مورد حجاب آماده شده انشاالله این سخنرانی حدود ۱۰۰ دقیقه ای رو دانلود بفرمایید و نظر ارزشمندتون هم اعلام بفرمایید... که البته در مورد مضرات ماهواره و مد و مشکلات اجتماعی دیگر هم مطالب ارزنده ای داره... خیلی عالیه انشاالله اگر دوست داشتید لینک دانلودش رو بذارید تو وبلاگ ارزشمندتون