سه شنبه ی دوست داشتنی

مدت ها بود دلم میخواست با دوستانم در کافه کراسه قرار بگذارم تا همدیگر را خارج از محیط دانشگاه ببینیم و ضمن گپ و گفت از جمع دوستانه و دخترانه یمان هم لذت ببریم اما متاسفانه هر دفعه به دلایلی قرارمان کنسل میشد تا اینکه پریروز دوستم پیامک زد و پیشنهاد داد فردا با بچه ها بریم کافه کراسه. گفتم قبول و به دوستایی که تو اردوی جنوب باهاشون آشنا شده بودیم این خبر رو دادم. با خودم گفتم یک هفته بیشتر به آمدن عید نمانده است و این دیدار میتواند بهترین اتفاق و خاطره انگیزترین خاطره ی آخر سالمان بشود. ایده ی یک کارت تبریک را از قبل در ذهنم داشتم در نتیجه زود، تند، سریع دست به کار شدم.

 

یک عدد مقوای قرمز و چند تایی کاغذ کادو برداشتم تا از آنها یک کارت تبریک و یک پاکت زیبا درست کنم. مقواها را به ابعاد9*14سانتی متر در آوردم و یک کاغذ سفید به ابعاد7*12سانتی متر را برای متنی که میخواستم رویش بنویسم برش زدم. یک حدیث زیبا از امام علی(ع)3 و یک جمله زیبا از کتابِ گلبرگ ها + تافا دکتر محمدرضا سنگری را برای نوشته ی روی کارت ها انتخاب کردم. حدیث برای همه یکی بود اما جمله هایی که از کتاب انتخاب کرده بودم برای هر کسی فرق میکرد. برای کارت تبریک ِ سال نو هم یک مقوای کوچک برداشتم و یک طرفش را با کاغذ کادو پوشاندم و روی طرف سفیدش نوشتم:

«دوست گلم

سال نوت مبارک:)»

و روی کارت ها را سوراخ کردم و با دو کاموای زرد رنگ و قرمز رنگ که به کار می آمدند کارتِ تبریکِ سالِ نو را به کارت قرمزرنگ ضمیمه کردم و داخل پاکت هایی که خودم درست کرده بودم قرارشون دادم. برای درست کردن پاکت هم یک پاکت سی دی را برداشتم، باز کردم و الگو را از رویش کپی کردم و به اندازه ی کارتها در آوردم و برش زدم.

***

همانطور که فکر می کردم این دیدار یکی از بهترین و خاطره انگیزترین خاطره ی من و البته دوستانم شد. عکسهایی که انداختیم تا همیشه یادآور آن سه شنبه ی دوست داشتنی آخر سالند.

بچه ها از همتون ممنونم و براتون بهترین ها را آرزو دارم.بغلقلب

***

پ.ن 1: چی سفارش دادیم:

 دو تا کیک شکلاتی با سه تا چای- نبات ، یک بشقاب سیب زمینی سرخ کرده با پنیر ، یک لیوان شربت گل گاوزبان

پ.ن 2: من به عنوان یادگاری از کافه، کتابِ زیتون سرخ، انتشارات سوره مهر را خریدم.

پ.ن 3: حدیث: دنیا راهیست که برای رفتن به آخرت آفریده شده است و چنانچه برای خودش آفریده شده بود هر آینه آدمی در آن جاودان می ماند. حضرت علی(ع)

پ.ن 4: سال نو را پیشاپیش به شما تبریک میگم. آرزو می کنم سال جدید، سال خوب و پربرکتی برای تک تکتون باشهقلب

 پ.ن 5: التماس دعا

پیشنهاد می کنم:

وبلاگ ترنج

ایده ای برای درست کردن تقویم وبلاگ لی لی

انتهای یک جاده

 هذا یوم الجمعه، حسینیه دل

دل تنگ ِ رفتن، ریز نوشت

هم پای زمستان، عکس بان

خودباوری، خاطرات و نظرات یک ایرانی ساکن لبنان

***

پست های مرتبط :کافه کراسه

/ 5 نظر / 52 بازدید
لی لی

هوران عزیزم! کارتها خیلی شاد و عالی شدن! از فکر خوبی که در مورد پاکت به ذهنت رسید خیلیییی خوشم اومد! همیشه شاد باشی و بهت خوش بگذره عزیزم[قلب]

مونا

خدا خيرت بده خيلي زيبا و دلشاد كننده بود

سندس در جست و جوی حقیقت

سلام هوران عزیزم چه کار زیبایی انجام دادی...منم اونوقتا که سرم خلوت تر بود انقده از این کارها میکردم...معتقدم اینجور کارها هم محبت و مهر و بین آدما زیاد میکنه هم خود آدم رو به آرامش نزدیک میکنه...من که با انجام اینجور کارها و هدیه دادن روحم به پرواز در میآید....خوشحالم که دوستان اینجنینی دارم[قلب][ماچ] کافه کراسه هم جای فوق العاده ای...یکبار توفیق شد و ما هم پامون به این کافه ی هنر و اندیشه باز شد...

قاصدك بارون

چقدر خوب كه آدم وقت بگذارد براي يك كار دستي ارزشمند و ماندگار... دوست دارم اين كار رو. خودم قرار است تخم مرغ هاي رنگي را با نقوشي از آيات قرآن تزئئين كنم و به دوستان هديه دهم.