ثـــَنا و ثــَـمین

مقدمه

یادم میاد زمانی که خودم دانش آموز مقطع راهنمایی بودم اگر در برنامه ی روزانه مدرسه ام سه درس گنجانده شده بود باید علاوه بر کتاب و دفتر مربوطه ، کتاب کمک درسی هم با خودم تا مدرسه به دوش میکشیدم که این باعث میشد کیف ما اصطلاحا قُلمبه شود و چاق به نظر بیاد. نتیجه اش هم بشود درد شانه های نازنینمون. برای اینکه به نحوی پیشگیری کرده باشم، کیفم رو از کتابهای سنگین خَلاص و آنها را به دست میگرفتم.

 تا آن زمان من چادر معمولی داشتم و گرفتن چادر و کتابها کار مشکلی بود. برای حل این مشکل یه راه وجودداشت اونم اینکه دستهام رو از زیر چادر بیرون بیارم تا بتونم هم کتابهام رو بگیرم، هم چادرم رو.

خدا رو شکر! دیگه راحت شدیم الان، چون وقتی میخوام بیرون برم یا دانشگاه، چادرم خودش آستین داره و کار من رو راحت کرده.

توی غرفه ی عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن هم میدیدم دخترانی که برای خرید چادر آمدند ، اکثرا به دنبال چادری بودند که بتونند با آن راحت به دانشگاه یا مدرسه بروند.

یک محصول فرهنگی 

کوچیکتر که بودم علاقه فراوانی به جمع کردن عکس برگردون (به زبانه عامیانه) داشتم. هنوزم که هنوزه این علاقه باهامه و نمیدونم چرا هنوزم دوست دارم عکس برگردون جمع کنم!

در نمایشگاه قرآنِ امسال، به وفور تصاویر و محصولات ثَنا و ثَمین رو میدیدم و فکر میکردم تنها محصولی که دارند همان کیف و دفتر باشه. دیروز که دوباره به نمایشگاه رفتم تو یکی از غرفه های نمایشگاه، عکس برگردونای ثَنا و ثَمین رو دیدم و از ته دل عاشقشون شدم. به همان دلیلی که گفتم، دلم نیومد یک بسته اش رو نخرم. قلب

 

ایده ی ثـــَنا و ثــَـمین

 در عکس برگردانهای ثَنا و ثَمین میبینیم که ثَنا و ثَمین هم مثل دختران دیگر فعال هستند. مثلا، ثَنا به ما نشون میده که وقتی چادر سرشه هم میتونه عکاسی کنه، رانندگی کنه و یا به سفر بره. ثَمین هم با اینکه کوچــکتره اما او هم برای خودش چادری مخصوص داره. ثَنا و ثَمین هر دو مُحجبه و با حجابند و همیشه در کنار همند. آنها علاوه براینکه برای کارهای عبادیشون، مثله نماز خواندن و قرآن خواندن ، اهمیت قائل هستند به مطالعه ، به هنر، به تحصیل، به اینکه تمیز و مرتب باشند، به ورزش و سلامتیشون هم  اهمیت میدند .

 از نظر من ثَنا و ثَمین ، دختران پر شور و پر انرژی هستند که همه ی دختران میتوانند از آنها ایده بگیرند.

بعدا نوشت: برای مشاهده ی لیست نمایندگی های محصولات «قاصدک» اینجا را کلیک کنید.

پ.ن: برای دیدن عکسها در اندازه واقعی روش راست کلیک کنید و گزینه view image رو بزنید.

 بازتاب ها : قاصدک و تولید میهن و ماندن برای آسمانی شدن

طراح و گرافیست(سمیه بیگدلی)

/ 5 نظر / 24 بازدید
کلاس داستان نویسی

با سلام: آغاز ثبت نام ترم جدید کلاس های آموزش داستان نویسی پیشرفته با حضور استاد ابوالفضل درخشنده در فرهنگسرای های سرو، شفق ، رسانه و دانشگاه صنعتی شریف. با ارایه مدرک معتبر مورد پذیرش و ارزشیابی در تمامی مراکز علمی و دولتی داخل و خارج کشور. علاقمندان برای شرکت در کلاس های فوق با معاونت آموزش فرهنگسرای های ذکر شده تماس حاصل نمایند. فرهنگسرای رسانه : میدان حضرت ولی عصر (عج) تلفن: 88890838 فرهنگسرای سرو : خ ولی عصر(عج) بالاتر از پارک ساعی . تلفن : 88651786 فرهنگسرای شفق : خ یوسف آباد . تلفن : 88712839 دانشگاه صنعتی شریف : خیابان انقلاب اسلامی – نرسیده به میدان آزادی . تلفن: 66165821 لطفا جهت دریافت کتاب های آموزش داستان نویسی پیشرفته از لینک زیر استفاده فرمایید. با تشکر http://derakhshandeh.org/Payments.aspx

زهرا_ض

سلام بانو جان خوشحالم ک برگشتی دوباره.[لبخند] ثنا و ثمین ! چه جالب

زهرا_ض

سلام نگاه توروخدا حواس من ! باشه گلم زدم 4 :)

تولید میهن

با سلام از مطلب شما در آخرین معرفی سایت استفاده شده است. با تشکر