بیستمین نمایشگاه قرآن کریم

تقریبا دو هفته از آغاز ماه مبارک رمضان میگذره.

دیروز به نمایشگاه قرآن رفتیم که به نظرم نسبت به سالهای پیش بهتر شده اما باز هم جای کار داره.

ساعت هفت به نمایشگاه رسیدیم و بازدیدمان از نمایشگاه سه ساعت طول کشید .

نمایشگاه بیشتر شامل محصولات قرآنی اعم از : کتابها و نرم افزارهای مختلف و تابلو های زیبا و نفیس( البته فقط برای دیدن و تماشا کردن) بود .

یکی از اشکالات نمایشگاه شلوغ بودن اون بود که باعث میشد به راحتی نتونید غرفه مورد نظرتون رو پیدا کنید. اگر مثله نمایشگاه کتاب راهنمای غرفه ها در ابتدای هر راهرو نصب میشد خیلی بهتربود از این جهت که آدم میتونست نمایندگی ها یا ناشران رو سریعتر پیدا کنه. یکی دیگه از ایرادات سرو صدای داخل شبستان بود که به خاطر معماری خاصی که داره سرو صدای ِ زیادی در محیط وجود داره و دلیلش مشخصه. چون این مکان، مکان مناسبی برای برگزاری چنین نمایشگاه هایی اصلا نیست!

بخشهای متنوع بسیاری به نمایشگاه 91 اضافه شده برای مثال، ختم قرآن یک صفحه از قرآن، بخش بیداری اسلامی و بخش رستاخیز که یکی از بخش های جالب نمایشگاه بود که توجه هر بازدیدکننده ای از جمله ما رو به خودش جلب کرد.

بخش رستاخیز فرصت خوبی برای ما بود تا قدری تأمل کنیم. کمی به خودمان بیایم و فکر کنیم آیا کارها و اعمالی که تا به حال انجام داده ایم مورد قبول حق تعالی بوده یا نه؟ آیا خداوند از ما رضایت دارد یا نه؟

بخش دیگر، بخش عفاف و حجاب بود. از نظر من شلوغ ترین بخش نمایشگاه ِ هرساله  همین بخش است. خانوم ها بخصوص دختران جوان همیشه از علاقه مندان این بخش هستند. در وسط سالن انواع و اقسام چادرها و روسری ها برای عموم به نمایش گذاشته شده بود که از نظر من بعضی از مدلهای چادر شبیه مانتو بودند تا چادر!(جدیدا مدلی تولید شده به نام مانتو چادر که نام تجاریش سریر است)

روسری یکی از پر تقاضاترین محصولات بخش عفاف و حجاب نمایشگاه بود. به قدری تنوع و گوناگونی داشت که آدم نمیدونست کدوم رو انتخاب کنه. بعضی از بازدیدکنندگان اسم بعضی از مدلها را برای بار اول بود که میشنیدند مثلا، بعضی از خانومها اصلا با شال عربی یا روسری لبنانی آشنا نبودند.

از بخش مکتوبات نمایشگاه اصلا خوشم نیومد!

تنها خرید ما از نمایشگاه شد یک روسری لبنانی ، یک شال عربی ، و دو روسری به ابعاد 120*120.

در آخر : یک توصیه ی به تولیدکنندگان حجاب دارم و آن اینکه همیشه نیاز مخاطب را در نظر بگیرند - برای روسری لبنانی میشود از طرح های زیبا، شاد و جوان پسند هم استفاده کرد.

/ 0 نظر / 7 بازدید