ثـــَنا و ثــَـمین

مقدمه

یادم میاد زمانی که خودم دانش آموز مقطع راهنمایی بودم اگر در برنامه ی روزانه مدرسه ام سه درس گنجانده شده بود باید علاوه بر کتاب و دفتر مربوطه ، کتاب کمک درسی هم با خودم تا مدرسه به دوش میکشیدم که این باعث میشد کیف ما اصطلاحا قُلمبه شود و چاق به نظر بیاد. نتیجه اش هم بشود درد شانه های نازنینمون. برای اینکه به نحوی پیشگیری کرده باشم، کیفم رو از کتابهای سنگین خَلاص و آنها را به دست میگرفتم.

 تا آن زمان من چادر معمولی داشتم و گرفتن چادر و کتابها کار مشکلی بود. برای حل این مشکل یه راه وجودداشت اونم اینکه دستهام رو از زیر چادر بیرون بیارم تا بتونم هم کتابهام رو بگیرم، هم چادرم رو.

خدا رو شکر! دیگه راحت شدیم الان، چون وقتی میخوام بیرون برم یا دانشگاه، چادرم خودش آستین داره و کار من رو راحت کرده.

توی غرفه ی عفاف و حجاب نمایشگاه قرآن هم میدیدم دخترانی که برای خرید چادر آمدند ، اکثرا به دنبال چادری بودند که بتونند با آن راحت به دانشگاه یا مدرسه بروند.

یک محصول فرهنگی 

کوچیکتر که بودم علاقه فراوانی به جمع کردن عکس برگردون (به زبانه عامیانه) داشتم. هنوزم که هنوزه این علاقه باهامه و نمیدونم چرا هنوزم دوست دارم عکس برگردون جمع کنم!

در نمایشگاه قرآنِ امسال، به وفور تصاویر و محصولات ثَنا و ثَمین رو میدیدم و فکر میکردم تنها محصولی که دارند همان کیف و دفتر باشه. دیروز که دوباره به نمایشگاه رفتم تو یکی از غرفه های نمایشگاه، عکس برگردونای ثَنا و ثَمین رو دیدم و از ته دل عاشقشون شدم. به همان دلیلی که گفتم، دلم نیومد یک بسته اش رو نخرم. قلب

 

ایده ی ثـــَنا و ثــَـمین

 در عکس برگردانهای ثَنا و ثَمین میبینیم که ثَنا و ثَمین هم مثل دختران دیگر فعال هستند. مثلا، ثَنا به ما نشون میده که وقتی چادر سرشه هم میتونه عکاسی کنه، رانندگی کنه و یا به سفر بره. ثَمین هم با اینکه کوچــکتره اما او هم برای خودش چادری مخصوص داره. ثَنا و ثَمین هر دو مُحجبه و با حجابند و همیشه در کنار همند. آنها علاوه براینکه برای کارهای عبادیشون، مثله نماز خواندن و قرآن خواندن ، اهمیت قائل هستند به مطالعه ، به هنر، به تحصیل، به اینکه تمیز و مرتب باشند، به ورزش و سلامتیشون هم  اهمیت میدند .

 از نظر من ثَنا و ثَمین ، دختران پر شور و پر انرژی هستند که همه ی دختران میتوانند از آنها ایده بگیرند.

بعدا نوشت: برای مشاهده ی لیست نمایندگی های محصولات «قاصدک» اینجا را کلیک کنید.

پ.ن: برای دیدن عکسها در اندازه واقعی روش راست کلیک کنید و گزینه view image رو بزنید.

 بازتاب ها : قاصدک و تولید میهن و ماندن برای آسمانی شدن

طراح و گرافیست(سمیه بیگدلی)

  
نويسنده : هوران ; ساعت ۱:٠٩ ‎ب.ظ روز ۱۳٩۱/٥/۱٤